11:55

Nápad vytvořit profesionální divadelní soubor vznikl spontánně a „za pět dvanáct“. Na jeho počátku stálo 12 herců, spolužáci ročníku herectví Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, kde studovali pod vedením Jiřího Havelky. Dělat věci za pět dvanáct se někdy nevyplácí, ale v tomhle případě se to ukázalo být tím nejlepším a taky nejdůležitějším rozhodnutím. 

Díky blížícímu se konci studia, divácké úspěšnosti absolventských inscenací v divadle DISK, inzerátu který jsme náhodou objevili a i s lehkou obavou, co vlastně bude dál, se všichni z jednohlasně shodli (jev, který není ani zdaleka pravidlem), že spolu chtějí dál zůstat a dokázat, že život po DAMU existuje (z toho se pak na nějaký čas stalo i naše motto).

V červnu 2014 totiž otevřel výzvu na rezidenci nově vzniklý divadelní prostor Venuše ve Švehlovce, a tak bylo potřeba ve velmi krátké době vymyslet, co vlastně chceme v nadcházející sezóně dělat a jak kariéru nezávislého souboru na pražské scéně začít. Rezidenci jsme nakonec získali a mohli jsme oficiálně založit divadelní soubor 11:55 (čtěte zapětdvanáct).

Dne 4. 10. 2014 jsme poprvé vystoupili pod názvem 11.55 mimo studentské divadlo DISK a v rámci festivalu Next Wave odehráli inscenaci Hodní chlapci. Od té doby už uplynulo moře času. Mezitím jsme byli po necelém roce rezidence na Žižkově přijali pozvání od Rosti Nováka a Štěpána Kubišty hrát v prostoru Jatka78 v pražských Holešovicích. Tam jsme za dva roky stihli uvést 3 premiéry, odehrát přes 20 repríz na velké i malé scéně a na baru zakončit bezpočet večírků. Ale ani na Jatkách78 jsme nakonec nezůstali na stálo. V roce 2017 otevíralo tvůrčí duo Janek Lesák a Natálie Preslová (shodou okolností spolužáci z DAMU) Experimentální prostor NoD s novým dramaturgickým plánem postaveným na autorské činohře. Komorní scéna i dramaturgické směřování vybízelo ke spolupráci, a tak jsme v lednu 2017 znovu naložili všechny scény, kostýmy, rekvizity a techniku do dodávek a přestěhovali se do malého skládku nad Roxy. Od teď nás najdete přímo v centru Prahy, na adrese Dlouhá 33.

Nikdy bychom tuhle dlouhou cestu nedokázali bez pomoci našich kamarádů, bez podpory Divadelní fakulty AMU i Divadla DISK a hlavně energie, která nás drží pohromadě. A tenhle pocit si chceme udržet - dělat divadlo, které má smysl a dělat ho naplno.