Nápad vytvořit profesionální divadelní soubor vznikl spontánně a vlastně doslova za pět dvanáct. Na jeho prapočátku stálo 12 herců a jedna produkční. Herci všichni z jednoho ročníku herectví Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, jehož vedoucím byl Jiří Havelka. Dělat věci za pět minut dvanáct se někdy nevyplácí, ale tady se to ukázalo být nejlepším a nejdůležitějším rozhodnutím. 

Díky blížícímu se konci studia, úspěšnosti absolventských inscenací v divadle DISK, objevenému konkurzu na rezidenci v novém pražském kulturním prostoru a s lehkou obavou, co bude dál, se všichni z ročníku shodli (což nebyl a ani dnes není úplně běžný jev), že spolu zůstanou I po škole a dokážou, že život po DAMU existuje.

V Praze vypisoval v té době residence čerstvě vzniklý prostor Venuše ve Švehlovce, a tak bylo potřeba ve velmi krátké době vymyslet, co vlastně chceme - jinak řečeno představit plán na nadcházející sezónu. A s ním jsme rezidenci nakonec získali.

Od 4. 10. 2014, kdy jsme poprvé vystoupili pod názvem 11:55 a v rámci festival Next Wave poprvé odehráli inscenaci Hodní chlapci přenesenou z Divadla Disk, uplynulo už hodně času. Mezitím jsme po necelém roce díky pozvání Rosti Nováka a Štěpána Kubišty stihli přesídlit do dalšího nového prostoru, kterým jsou Jatka78, sídlící v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích, kde take nyní začne naše 3. sezóna.

Nikdy bychom to nedokázali bez pomoci spousty našich kamarádů, bez podpory Divadelní fakulty DAMU i Divadla DISK a hlavně bez naší energie. A tenhle pocit si chceme udržet - dělat divadlo, které pro nás má smysl a dělat ho naplno.