Bořek Joura

Bořek Joura

Datum narození: 19.3.1991

Znamení: Ryba

Divadla mimo 11:55: Minor, ND Nová scéna, Tramtárie, Na cucky, Lachende Bestien

Filmové a televizní role: policejní čekatel Toufar v První republice, Karel Alexandr Lotrinský v Marii Terezii, ČSFD

Sociální role: kamarád a OSVČ

Bořka znám prakticky od jeho útlého dětství, kdy v devatenácti letech nastoupil na DAMU. Ačkoli zpočátku působil krajně nezodpovědně a neomaleně, je to on, za kterým dnes chodím s důležitými životními rozhodnutími (např. jestli mám přijmout angažmá na druhém konci republiky). Svojí pragmatickou a racionální duší totiž obsáhne i cizí problémy. On se mnou zase naopak může řešit svá malá emoční trápení (např. absence domácí stravy nebo jestli má dost prvorepublikovej obličej). Kromě tohoto Bořek roste samozřejmě i herecky, autorsky a zejména díky Rádiu 23:55 i produkčně.


Minulá představení

O krásách bezpilotního bombardování

Dron je válečný nástroj, který nám umožňuje zasáhnout, aniž bychom byli zasaženi, vidět, aniž bychom byli viděni, vzít život, aniž bychom riskovali ten svůj. Jak ale v takovém světě vypadá hrdinství? Je možné v takové armádě vést heroický boj a budovat úctu k valečníkovi?

Pravda o 17/11

Režie: Petra Tejnorová

Lidé, unavení složitými peripetiemi polistopadového vývoje naší země, začínají opět toužit po jednodušším, srozumitelnějším světě, který neklade otázky. Chceme se začít ptát dřív, než se jednoho dne probudíme a dostaneme odpovědi už hotové. Chceme se stát svými vlastními reportéry.

Hodní Chlapci

Režie: Jan Mikulášek

Kolik agrese a puzení k násilnému chování v sobě musíme potlačit, abychom se stali „kultivovanými“ lidmi? Je to násilné v nás lidské, nebo nelidské? Jsme to skutečně my v momentech, kdy si myslíme, že jsme přirození?

John Sinclair: Umění braku ON AIR

Režie: Petra Tejnorová a kolektiv

Rozhlasová hra, kterou musíte vidět!
Jak bude vypadat poslední příběh Johna Sinclaira, syna světla a dědice kříže? Divadlo, které pohladí váš sluch!

Městečko FAKE NEWS

Režie: Kasha Jandáčková

Mysteriózní detektivka plná nekorektního humoru.

Střepy a chlebíčky

Režie: Jan Mikulášek

Jaký je obraz doby, ve které žijeme, v očích dnešní mladé generace? Co o nás vypovídají kauzy, které se v posledních letech objevily na titulních stránkách novin?